Aktualności

W czwartek 15 marca grupka kilku podopiecznych oraz wolontariuszek zebrała się, żeby wspólnie stworzyć pierwsze ozdoby świąteczne, którymi udekorujemy świąteczny stół podczas spotkania wielkanocnego.

czytaj więcej

Dzisiejszego ranka w Domu Pomocy Społecznej na ul. Zamenhoffa odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Senior dla innych”. Podczas zajęć Podopieczni pod czujnym okiem wolontariuszy przygotowali ozdoby Wielkanocne. W spotkaniu udział wzięło 20 seniorów. Mieli okazję ozdobić metodą decoupage styropianowe jajka. Na jajkach pojawiły się motywy...

czytaj więcej

W minioną sobotę, 10 marca, koordynatorka lubelskiego biura Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich", Urszula Kępczyk miała okazję brać czynny udział w V Forum Kobiet gminy Międzyrzec Podlaski pod hasłem "od serca". Ula wygłosiła krótką prelekcję na temat Stowarzyszenia, sytuacji osób starszych, relacji wolontariuszy z podopiecznymi oraz działań podejmowanych przez Stowarzyszenie w Polsce.

czytaj więcej

80-letnia pani Adela zapamiętała Wielkanoc jako piękne chwile spędzone z najbliższymi. W świątecznym koszyczku nigdy nie mogło zabraknąć ręcznie zdobionych pisanek, a w domu panował nastrój radosnego oczekiwania. „Wszystko minęło” mówi ze smutkiem i dodaje: „Brak mi tego oczekiwania na dni, które były tak wspólnie i uroczyście obchodzone…”

czytaj więcej

Dnia 7 marca odbyło się spotkanie kartkowe poznańskiego oddziału Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich". W miłej i radosnej atmosferze wolontariusze zaprojektowali i przygotowali zaproszenia na Uroczystość Wielkanocną dla naszych Podopiecznych. Już wkrótce dotrą one do zaproszonych gości pocztą

czytaj więcej