A+/A-

Wolontariusze

Jeśli interesuje Cię wolontariat, chcesz pomagać warszawskim seniorom, a przy okazji zdobyć nowe, ciekawe doświadczenia i rozwijać swoje umiejętności, to wolontariat przy projekcie "Wsparcie. Świadomość. Godność." jest właśnie dla Ciebie!

W ramach projektu wolontariusze biorą udział przy realizacji wielu różnych akcji. Możesz wziąć udział w jednej lub w każdej z nich!

Oferujemy współpracę na bazie porozumienia o wolontariacie oraz referencje za pomoc przy realizacji projektu! 

Foto: Michał Czarnecki 


W jakich akcjach wolontariusze mogą aktywnie działać:

  • regularnie odwiedzać osoby starsze (min. raz w tygodniu),
  • nagrywać i dokumentować wspomnienia osób urodzonych w latach 20. i 30. XX w. we współpracy z Domem Spotkań z Historią i pomocą koordynatora projektu,
  • pomagać w organizacji lub samodzielne prowadzenie międzypokoleniowych spotkań grupowych i indywidualnych (o charakterze informacyjnym, edukacyjnym, artystycznym, rozrywkowym, pro-zdrowotnym, ale też wyjściowym - np. zwiedzanie ciekawych miejsc w Warszawie). Czekamy na autorskie pomysły wolontariuszy! Możesz wykorzystać swoje talenty, umiejętności, znajomości!
  • pomagać przy promowaniu projektu i organizacji (np. pomoc w informowaniu seniorów o akcjach w projekcie - nagrywanie wspomnień, Telefon Zaufania; udział w dniach otwartych i piknikach, promowanie działań zdalnie, np. poprzez Facebooka).

Z jakich akcji mogą skorzystać:

  • bezpłatne szkolenia i warsztaty umiejętności (m.in. kurs pierwszej pomocy, jak radzić sobie ze stresem, jak mówić o swoich potrzebach, kontakty międzypokoleniowe, ja i wolontariat, wiedza o Warszawie, zarządzanie sobą w czasie, itp.) pod okiem specjalistów

NASZE WYMAGANIA:

  • dyspozycyjność (w soboty do godziny 14.00, w tygodniu w godzinach roboczych, a w przypadku nagrywania wspomnień również w godzinach popołudniowych i weekendy),
  • bardzo dobry kontakt z osobami starszymi (cierpliwość i empatia),
  • zaangażowanie i odpowiedzialność,
  • zainteresowanie drugim człowiekiem,
  • Uwaga! Mile widziane udokumentowanie doświadczenie w związku z przystąpieniem do wybranej akcji.


Wolontariusze projektów Stowarzyszenia "mali bracia Ubogich" mogą brać udział we wszelkich akcjach, imprezach i spotkaniach organizowanych przez Stowarzyszenie!
 

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ! Kliknij i wypełnij formularz zgłoszeniowy!


 

 

Dodatkowe informacje:

Koordynator projektu: Katarzyna Woźniewska-Duma (godziny pracy)
kduma@malibracia.org.pl
Tel. 22 635 13 6422 635 13 64 ,
Tel. kom. +48 501 13 85 13+48 501 13 85 13 
ul. Gen. Andersa 13, 00-159 Warszawa